Dzisiaj jest:
sobota, 24 luty 2018 r.
Imieniny obchodzą: Maciej, Bogusz, Modest .

REGULAMIN WYPOŻYCZALNI MIĘDZYBIBLIOTECZNEJ
Biblioteki Głównej Politechniki Świętokrzyskiej

 1. Wypożyczalnia Międzybiblioteczna pośredniczy w sprowadzaniu z bibliotek krajowych (spoza Kielc) i zagranicznych materiałów bibliotecznych.
 2. Z bibliotek krajowych sprowadza się wyłącznie materiały, których brak w bibliotekach kieleckich, natomiast z bibliotek zagranicznych, których nie ma w bibliotekach krajowych.
 3. Prawo do korzystania z wypożyczenia międzybibliotecznego mają wszyscy pracownicy i studenci Uczelni.
 4. Zamówienia na materiały biblioteczne składa się na rewersie tradycyjnym, faksem, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , poprzez formularz elektroniczny lub osobiście.
 5. Czas realizacji zamówień międzybibliotecznych uzależniony jest od instytucji realizującej zamówienie, które wynosi ok. 10-14 dni.
 6. Koszty związane ze sprowadzeniem dzieł lub odbitek kserograficznych pokrywa zamawiający.
 7. Koszty krajowego wypożyczenia międzybibliotecznego określa biblioteka realizująca zamówienie zgodnie ze swoim cennikiem usług.
 8. Koszty międzynarodowego wypożyczenia międzybibliotecznego określa biblioteka realizująca zamówienie zgodnie ze swoim cennikiem usług.
 9. Sprowadzone materiały biblioteczne udostępniane są na miejscu w Bibliotece Głównej w terminie wyznaczonym przez wysyłającą bibliotekę, a ewentualnej prolongaty terminu zwrotu dokonuje się tylko za zgodą tej biblioteki.
 10. Wypożyczalnia Międzybiblioteczna przyjmuje pełną odpowiedzialność za wypożyczone materiały i terminowy zwrot.
 11. Kserokopie sprowadzonych materiałów są własnością czytelnika i nie muszą być zwracane.
 12. Kopiowanie sprowadzonych materiałów może być wykonywane jedynie za zgodą Biblioteki Głównej i musi pozostawać w zgodzie z postanowieniami prawa autorskiego.