Dzisiaj jest:
czwartek, 15 listopada 2018 r.
Imieniny obchodzą: Amelia, Albert, Leopold .

Elektroniczny Informator Biblioteki Głównej

Kwiecień 2016

Witamy w najnowszym numerze Informatora i zapraszamy do zapoznania się z bieżącą ofertą Biblioteki.


Nowości w Bibliotece

Stanowisko komputerowe dla osób niedowidzących i słabo widzących

Biblioteka Główna Politechniki Świętokrzyskiej z przyjemnością informuje o możliwości skorzystania ze swoich zasobów przez osoby słabo widzące.
Stanowisko przygotowane w tym celu zlokalizowane jest w osobnym boksie bezpośrednio za wejściem do Biblioteki i jest wyposażone w komputer ze specjalistycznym oprogramowaniem wspomagającym korzystanie z zasobów elektronicznych oraz powiększalnik sprzętowy umożliwiający korzystanie ze zbiorów drukowanych.


Najnowsze polecane bazy dostępne bezpłatnie w Internecie

Zapraszamy do korzystania z baz open-acces, dla naszych użytkowników dostępnych obecnie również poprzez multiwyszukiwarkę EDS:

  • ChemSpider - baza wydawana przez Royal Society of Chemistry, wiodącego światowego wydawcę materiałów z zakresu chemii. Baza zawiera dane z ponad 100 publikacji na temat właściwości i powiązanych informacji dla ponad 20 milionów struktur chemicznych. Prenumeratorzy EDS mają dostęp do informacji bibliograficznych. Dostęp do pełnego tekstu jest możliwy na platformie wydawcy

  • TOXNET: HSDB (Toxicology Data Network: Hazardous Substances Data Bank) - baza wydawana przez National Library of Medicine, zawierająca ponad 5000 rekordów z książek, dokumentów rządowych, raportów technicznych i czasopism na temat potencjalnie niebezpiecznych substancji chemicznych. Prenumeratorzy EDS mogą przeszukiwać metadane TOXNET: HSDB w EDS.

  • RePEc (Research Papers in Economics) - powstaje dzięki wspólnemu wysiłkowi setek wolontariuszy z 85 krajów mającemu na celu rozpowszechnienie badań w dziedzinie ekonomii i nauk pokrewnych. Ponad milion rekordów z ponad 2000 czasopism oraz 4000 dokumentów roboczych jest dostępnych w pełnym tekście dla instytucji prenumerujących EDS.

Aktualności

TESTY

Pracownicy i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mają obecnie możliwość testowania następujących zasobów elektronicznych:

  • do 5 maja br. Science and Technology Collection - kolekcja kilku baz ProQuest z zakresu nauk biologicznych, technologii oraz szeroko rozumianej inżynierii.
  • do 15 maja br. IUPAC Standards Online - nowa baza danych wydawnictwa De Gruyter składająca się ze standardów i rekomendacji IUPAC.
  • do 20 czerwca br. Global Patents - nowa baza danych Ebsco indeksująca zasoby patentowe z ponad 100 organizacji patentowych na całym świecie.

Więcej informacji o testach na stronie Biblioteki. Zapraszamy do korzystania!


Uwaga!

W związku z rozpoczęciem przygotowań do prenumeraty czasopism na rok 2017 Biblioteka PŚk zwraca się z prośbą o zgłaszanie propozycji tytułów czasopism polskich i zagranicznych niezbędnych w procesie naukowo-dydaktycznym.

Propozycje można zgłaszać telefonicznie pod numer wew. 443, e-mailem pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub korzystając z formularza elektronicznego.


Politechnika Świętokrzyska Biblioteka Główna
al. 1000-lecia Państwa Polskiego 7 25-314 KIELCE
tel. 41 3424-483 fax 41 3447-635
www: http://www.lib.tu.kielce.pl/