Dzisiaj jest:
wtorek, 25 czerwca 2019 r.
Imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm .

Elektroniczny Informator Biblioteki Głównej

Wydanie Specjalne 2017

Witamy w specjalnym numerze Elektronicznego Informatora BG poświęconego w całości elektronicznym zasobom licencyjnym dostępnym dla naszych użytkowników w 2017 r. i zachęcamy do zapoznania się z możliwościami korzystania z nich.


Elektroniczne zasoby licencyjne w Bibliotece

  • Krajowe licencje akademickie

W ramach krajowych licencji akademickich dla pracowników i studentów Politechniki Świętokrzyskiej w 2017 r. dostępne są bazy:

Szczegółowe informacje na temat zawartości baz znajdują się na stronie Wirtualnej Biblioteki Nauki oraz Biblioteki Głównej PŚk.

  • Baza IEEE/IET Electronic Library (IEL)

Od 1 stycznia do 31 grudnia 2017 r. pracownicy i studenci Politechniki Świętokrzyskiej w ramach konsorcjum mają dostęp do bazy IEEE/IET Electronic Library (IEL). Jest to wszechstronne źródło wiedzy zawierające ponad 3,5 miliona artykułów z czasopism i materiałów konferencyjnych w pełnym tekście z możliwością przeszukiwania. Zawiera także aktualne standardy IEEE. Oferuje:

  • Dostęp do prawie jednej trzeciej publikacji wydawanych na całym świecie z zakresu elektrotechniki, łączności, informatyki
  • Najczęściej cytowane tytuły z wielu dziedzin
  • Powszechnie akceptowane standardy z zakresu wytwarzania energii, informatyki, telekomunikacji i innych rozwijających się technologii

Szczegółowe informacje o bazie IEEE IEL dostępne są na stronie Biblioteki Głównej PŚk.

  • Baza LEX OMEGA online

System Informacji Prawnej LEX OMEGA zawiera teksty aktów prawnych (m. in. z Dziennika Ustaw, Monitora Polskiego, Dzienników Urzędowych) oraz wykładnię prawną w postaci orzecznictwa sądów i administracji, piśmiennictwa prawniczego i pism urzędowych.

Baza obejmuje również moduły tematyczne: Informator Prawno-Gospodarczy (zawiera ogłoszenia m.in. z Monitora Polskiego "B"), Komentarze, Polska Bibliografia Prawnicza, Prawo Europejskie i Prawo Miejscowe.

Więcej informacji o bazie wraz z instrukcją instalacji znajduje się na stronie Biblioteki Głównej PŚk.

  • Czasopisma prenumerowane w wersji print+online

Biblioteka Główna PŚk subskrybuje dla czytelników wybrane czasopisma polskie i zagraniczne w wersji drukowanej z możliwością korzystania z wersji elektronicznej. Informacje o dostępności pełnotekstowej wersji elektronicznej można znaleźć na stronie Biblioteki:

gdzie Pełne teksty oznaczają otwarty dostęp, Pełne teksty w sieci PŚk - dostęp ograniczony do autoryzowanych numerów IP, natomiast Pełne teksty w BG - dostęp jednostanowiskowy na terenie Biblioteki.

  • Multiwyszukiwarka EDS (EBSCO Discovery Service)

EBSCO Discovery Service™ (EDS) zapewnia użytkownikom łatwy i skuteczny dostęp do wszystkich źródeł elektronicznych Biblioteki  (prenumerowanych i Open Access) na jednej platformie wyszukiwawczej.

Więcej informacji o multiwyszukiwarce EDS na stronie Biblioteki.

Dostęp do większości zasobów elektronicznych jest możliwy ze wszystkich komputerów w sieci uczelnianej lub zgodnie z zasadami Dostępu do zasobów online z komputerów domowych.

Problemy z korzystaniem z baz i czasopism elektronicznych należy zgłaszać do Biblioteki telefonicznie (443) lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .


Politechnika Świętokrzyska Biblioteka Główna
al. 1000-lecia Państwa Polskiego 7 25-314 KIELCE
tel. 41 3424-483 fax 41 3447-635
www: http://www.lib.tu.kielce.pl/