Dzisiaj jest:
wtorek, 25 czerwca 2019 r.
Imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm .

Elektroniczny Informator Biblioteki Głównej

Kwiecień 2017

Witamy w kolejnym numerze Informatora i zachęcamy do zapoznania się z bieżącą ofertą Biblioteki.


Nowości w Bibliotece

Nowe czasopismo włączone do zbiorów Biblioteki

Ponownie w prenumeracie:

Nowe książki z bieżących zakupów

Więcej informacji o nowościach książkowych na stronie Biblioteki.


Najnowsze polecane czasopisma dostępne bezpłatnie w Internecie

  • Drewno. Prace naukowe. Doniesienia. Komunikaty - międzynarodowe czasopismo Open Access obejmujące zagadnienia technologiczne, techniczne, ekonomiczne i ekologiczne związane z drewnem
  • Gospodarka Materiałowa i Logistyka - miesięcznik z dziedziny logistyki i organizacji przedsiębiorstwa (dostęp do pełnych tekstów nie obejmuje ostatnich 12 miesięcy)
  • Journal of Power Technologies - międzynarodowe czasopismo naukowe Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej podejmujące tematykę systemów energetycznych, energii odnawialnej i termodynamiki, z archiwami online od 1965 roku
  • Zeszyty Energetyczne - rocznik Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej wydawany w formie monografii
  • Open Access Library - czasopismo naukowe Światowej Akademii Materiałoznawstwa i Inżynierii Produkcji WAMME, publikujące wyłącznie monografie naukowe w języku polskim i angielskim od 1998 roku

Aktualności

Testy

Pracownicy, doktoranci i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mają obecnie dostęp do wersji testowych następujących zasobów elektronicznych:

  • od 30 marca do 29 maja 2017 r. - Cambridge Core - czasopisma elektroniczne zawarte w pakiecie STM (Science, Technology and Medicine Package)
  • od 1 kwietnia do 30 czerwca 2017 r. - De Gruyter - ponad 350 czasopism elektronicznych z różnych dziedzin
  • od 20 kwietnia do 19 maja 2017 r. - CRCnetBase - ebooki z zakresu nauki, technologii, inżynierii i medycyny

Więcej informacji o testach na stronie Biblioteki.

Szkolenia

Zapraszamy do skorzystania z oferty odpłatnych szkoleń organizowanych przez Centrum Promocji Informatyki w Warszawie. W maju 2017 r. CPI proponuje:


Przypominamy!

W związku z rozpoczęciem przygotowań do prenumeraty czasopism na rok 2018 Biblioteka PŚk zwraca się z prośbą o zgłaszanie propozycji tytułów czasopism polskich i zagranicznych niezbędnych w procesie naukowo-dydaktycznym. Zostaną one przedstawione do akceptacji dziekanom poszczególnych wydziałów, którzy zadecydują o ostatecznym kształcie prenumeraty.

Propozycje można zgłaszać telefonicznie pod numer wew. 443, e-mailem pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub korzystając z formularza elektronicznego najpóźniej do 26 maja 2017 r.


Politechnika Świętokrzyska Biblioteka Główna
al. 1000-lecia Państwa Polskiego 7 25-314 KIELCE
tel. 41 3424-483 fax 41 3447-635
www: http://www.lib.tu.kielce.pl/