Dzisiaj jest:
czwartek, 20 czerwca 2019 r.
Imieniny obchodzą: Bogna, Florentyna, Rafał .

Elektroniczny Informator Biblioteki Głównej

Listopad 2017

Witamy w kolejnym numerze Informatora i zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą Biblioteki.


Nowości w Bibliotece

Wyszukiwarka naukowa EBSCO Discovery Service™ (EDS) została w ostatnim czasie wzbogacona o szereg przydatnych funkcji:

  • funkcję autokorekty - w przypadku wpisania terminu wyszukiwawczego z błędem, EDS automatycznie wyświetli poprawione wyniki wyszukiwania
  • ulepszone wyszukiwanie cytowań - wystarczy wkleić opis bibliograficzny w całości w oknie wyszukiwarki, aby otrzymać interesujący tytuł na pierwszym miejscu listy wyników
  • integrację z Dyskiem Google - użytkownicy korzystający z usług Google mogą teraz zapisywać pełne teksty oraz opisy w przestrzeni dyskowej Google Drive, aby uzyskać dostęp do nich z dowolnego komputera
  • możliwość eksportu opisów do formatu CSV - dla osób preferujących arkusze kalkulacyjne jako narzędzia do zarządzania bibliografią

Dla ułatwienia korzystania z wyszukiwarki EDS okienko wyszukiwania podstawowego zostało umieszczone na stronie głównej Biblioteki. Będziemy wdzięczni za uwagi odnośnie funkcjonalności okienka wyszukiwawczego w tej formie.

Informacje o wyszukiwarce EDS oraz instrukcje korzystania z jej funkcji, jak również informacje o bazach EBSCO i przewodniki do korzystania z nich w języku polskim znajdują się na stronie wydawcy: EBSCOHelp.

Zachęcamy wszystkich użytkowników narzędzi EBSCO do śledzenia oraz zasubskrybowania polskiego kanału na YouTube, gdzie systematycznie dodawane są krótkie filmiki instruktażowe.


Najnowsze polecane czasopisma dostępne bezpłatnie w Internecie


Aktualności

Od 6 listopada do 6 grudnia 2017 r. wszyscy użytkownicy licencji krajowej Web of Science mają możliwość testowania narzędzia InCites Benchmarking & Analytics na platformie WoS. Aby uzyskać dostęp do narzędzia należy dodatkowo założyć osobiste konto na platformie Web of Science.

Szczegółowe informacje w broszurze.

Broszura zawiera także wprowadzenie do InCites B&A oraz kalendarz prezentacji online i sesji szkoleniowych. Dostępna jest także strona internetowa, która zawiera kompendium wiedzy na temat InCites B&A:

clarivate.savoinspire.com/ickompedium/

 

Platforma Rosetta Stone jest odpowiedzią na wzrastającą potrzebę zapewnienia studentom i pracownikom dostępu do narzędzia umożliwiającego skuteczną naukę języków obcych. Umożliwia naukę 30 języków, zawiera ćwiczenia służące nabyciu umiejętności czytania, pisania, mówienia i słuchania, naukę słownictwa, gramatyki i prawidłowej wymowy. Rosetta Stone posiada także wersję mobilną.

Firma EBSCO zaprasza na prezentację online platformy Rosetta Stone. Aby wziąć udział w prezentacji, prosimy o kliknięcie linku „Przejdź do platformy” obok daty, 5-10 minut przed rozpoczęciem. Uczestnictwo nie wymaga wcześniejszej rejestracji, jedynie zalogowania się na platformę Webex.

W przypadku zainteresowania dostępem testowym do platformy Rosetta Stone prosimy o Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. !


Przypominamy!

Jeszcze tylko do 31 grudnia 2017 r. można korzystać z bazy IEEE/IET Electronic Library (IEL) oferującej czasopisma, materiały konferencyjne oraz normy, publikowane przez IEEE i IET. Więcej informacji na stronie Biblioteki.

Przypominamy o możliwości uzyskania kodu dostępu do Portalu Informacji Technicznej zawierającego archiwum czasopism wydawnictwa Sigma-NOT. Szczegółowe informacje w Oddziale Wydawnictw Ciągłych BG (II piętro, p. 212, tel. 443). Dostęp do Portalu Informacji Technicznej jest aktywny tylko do końca roku 2017!


Politechnika Świętokrzyska Biblioteka Główna
al. 1000-lecia Państwa Polskiego 7 25-314 KIELCE
tel. 41 3424-483 fax 41 3447-635
www: http://www.lib.tu.kielce.pl/