Dzisiaj jest:
czwartek, 20 czerwca 2019 r.
Imieniny obchodzą: Bogna, Florentyna, Rafał .

Elektroniczny Informator Biblioteki Głównej

Grudzień 2017

Witamy w ostatnim numerze Informatora w 2017 roku i zapraszamy do zapoznania się z bieżącą ofertą Biblioteki.


Aktualności

Biblioteka Główna i firma EBSCO zapraszają na szkolenie dotyczące wyszukiwarki naukowej EBSCO Discovery Service™ (EDS). Szkolenie odbędzie się 25 stycznia 2018 r. o godz. 10.00 w sali 34 (Budynek Rektoratu i BG, parter)

W trakcie spotkania zostaną między innymi poruszone tematy:

  • Jak wyszukiwać artykuły za pomocą wyszukiwarki naukowej EDS
  • Jak pobierać i drukować artykuły oraz inne zasoby
  • Jak sprawdzać dostępne czasopisma w bazie
  • Jak tworzyć bibliografię za pomocą dostępnych narzędzi

O terminie i szczegółach szkolenia przypomnimy w oddzielnych komunikatach. Zainteresowanych szkoleniem prosimy o zgłoszenia (tel. 443 lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )

 

Istnieje możliwość skorzystania z dostępu testowego do bazy InnovationQ Plus. Baza jest dedykowana osobom zajmującym się własnością intelektualną; innowacjami i patentami (w tym zgłoszeniami). Dwutygodniowy dostęp testowy jest przeznaczony dla konkretnych osób i poprzedzony szkoleniem, aby osoby, którym zostanie udostępniona baza mogły w pełni wykorzystać test do zapoznania się ze strategami wyszukiwania oraz prezentacją wyników.

Zainteresowanych testem bazy InnovationQ Plus prosimy o nadsyłanie zgłoszeń Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 8 stycznia 2018 r.

Więcej informacji o bazie w ulotkach informacyjnych:


Nowości w Bibliotece

Nowe Zeszyty Naukowe z możliwością wypożyczenia na zewnątrz

Nowe książki z bieżących zakupów

Więcej informacji o nowościach książkowych na stronie Biblioteki.


Najnowsze polecane czasopisma dostępne bezpłatnie w Internecie

  • Estate - magazyn wydawany wyłącznie w formie elektronicznej, skierowany do profesjonalistów z rynku nieruchomości
  • Niezbędnik Akademicki - bezpłatne e-czasopismo dla pracowników naukowych i dydaktycznych
  • Przegląd Budowlany - miesięcznik naukowo-techniczny założony w 1929 r. Wybrane pełne teksty są dostępne na stronie czasopisma oraz w bazie BazTech
  • Przegląd Elektrotechniczny - czasopismo przeznaczone dla inżynierów elektryków wszystkich specjalności, ukazujące się od 1919 r.
  • Świat Marketingu - internetowy kwartalnik naukowy Polskiego Naukowego Towarzystwa Marketingu poświęcony szeroko rozumianym zagadnieniom związanych z marketingiem

Przypominamy!

Jeszcze tylko do 31 grudnia 2017 r. można korzystać z bazy IEEE/IET Electronic Library (IEL) oferującej czasopisma, materiały konferencyjne oraz normy, publikowane przez IEEE i IET. Więcej informacji na stronie Biblioteki.

Przypominamy o możliwości uzyskania kodu dostępu do Portalu Informacji Technicznej zawierającego archiwum czasopism wydawnictwa Sigma-NOT. Szczegółowe informacje w Oddziale Wydawnictw Ciągłych BG (II piętro, p. 212, tel. 443). Dostęp do Portalu Informacji Technicznej jest aktywny tylko do końca roku 2017!


Politechnika Świętokrzyska Biblioteka Główna
al. 1000-lecia Państwa Polskiego 7, 25-314 KIELCE
tel. 41 3424-483 fax 41 3447-635
www: http://www.lib.tu.kielce.pl/