Dzisiaj jest:
czwartek, 20 czerwca 2019 r.
Imieniny obchodzą: Bogna, Florentyna, Rafał .

Elektroniczny Informator Biblioteki Głównej

Styczeń 2018

Witamy w pierwszym numerze Informatora w 2018 roku i zapraszamy do zapoznania się z najnowszą ofertą Biblioteki.


Nowości w Bibliotece

Od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 r. Biblioteka jest uczestnikiem konsorcjum Taylor & Francis. Taylor & Francis Group publikuje ponad 2500 recenzowanych czasopism we współpracy z 700 renomowanymi towarzystwami i instytucjami naukowymi. Publikacje te obejmują tematycznie większość dziedzin nauk humanistycznych, społecznych, medycznych, przyrodniczych, matematycznych, inżynieryjnych oraz technicznych.

Poprzez konsorcjum Taylor & Francis pracownicy, doktoranci i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mają dostęp do czasopism elektronicznych wchodzących w skład pakietu ST (Science & Technology) Library zawierającego 536 tytułów.

W ramach subskrypcji użytkownicy mają:

 • dostęp do pełnotekstowych artykułów z czasopism bieżących oraz archiwum (począwszy od 1998 roku) w formacie PDF i HTML,
 • dostęp dla nieograniczonej liczby jednoczesnych użytkowników,
 • możliwość wyszukiwania z wykorzystaniem różnych kryteriów,
 • możliwość kopiowania i drukowania obrazów i tekstu w wysokiej jakości,
 • linkowania do materiałów referencyjnych poprzez CrossRef,
 • linkowania do artykułów relatywnych,
 • możliwość tworzenia listy dokumentów ulubionych.

Dostęp do czasopism Taylor & Francis jest możliwy ze wszystkich komputerów w sieci uczelnianej lub zgodnie z zasadami Dostępu do zasobów online z komputerów domowych.

Korzystanie z platformy ułatwią materiały pomocnicze (w jęz. angielskim):

Użytkownikom, którzy korzystają z okien wyszukiwania, sugerujemy zaznaczenie opcji "Only show content I have full access to", co automatycznie zawęzi otrzymane rezultaty do artykułów dostępnych w wersji pełnotekstowej.


Najnowsze polecane czasopisma dostępne bezpłatnie w Internecie

Oficyna Wydawnicza Politechniki Rzeszowskiej oferuje na swojej stronie dostęp do pełnotekstowych wersji bieżących oraz archiwalnych zeszytów naukowych, m.in.:


Aktualności

Biblioteka Główna i firma EBSCO zapraszają na szkolenie dotyczące wyszukiwarki naukowej EBSCO Discovery Service™ (EDS). Szkolenie odbędzie się 25 stycznia 2018 r. o godz. 10.00 w sali 34 (Budynek Rektoratu i BG, parter)

W trakcie spotkania zostaną między innymi poruszone tematy:

 • Jak wyszukiwać artykuły za pomocą wyszukiwarki naukowej EDS
 • Jak pobierać i drukować artykuły oraz inne zasoby
 • Jak sprawdzać dostępne czasopisma w bazie
 • Jak tworzyć bibliografię za pomocą dostępnych narzędzi

Zainteresowanych szkoleniem prosimy o zgłoszenia (tel. 443 lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).


Przypominamy!

Program Springer Open Choice/Open Access, finansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i realizowany w ramach narodowej licencji akademickiej na czasopisma Springer został przedłużony na rok 2018, z zastrzeżeniem, że MNiSW planuje przyznać środki na licencje krajowe 2018 w terminie do 30 marca 2018, a gdyby środki te były niewystarczające na pokrycie kosztów na okres do końca roku 2018, umowa może zostać zakończona wcześniej. Do końca marca autorzy mogą zgłaszać artykuły w ramach programu na dotychczasowych zasadach.

Szczegółowe informacje o programie na stronach ICM.


Politechnika Świętokrzyska Biblioteka Główna
al. 1000-lecia Państwa Polskiego 7, 25-314 KIELCE
tel. 41 3424-483 fax 41 3447-635
www: http://www.lib.tu.kielce.pl/