Dzisiaj jest:
wtorek, 22 stycznia 2019 r.
Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor .

Academic Search Ultimate i Business Source Ultimate

Od 1 marca do 31 maja 2018 r. pracownicy, doktoranci i studenci PŚk mają otwarty dostęp testowy do baz EBSCO: Academic Search Ultimate oraz Business Source Ultimate. Bazy zapewniają dostęp do pełnego tekstu ponad 13,500 aktywnych czasopism naukowych o zasięgu międzynarodowym, w większości niedostępnych w aktualnie prenumerowanych zasobach.

Academic Search Ultimate to wielodziedzinowa pełnotekstowa baza publikacji naukowych. Baza zawiera artykuły z czasopism wydawanych w języku angielskim i w językach lokalnych na terenie Ameryki Północnej, Afryki, Azji, Oceanii, Europy, Ameryki Łacińskiej. Czasopisma indeksowane są w wiodących indeksach cytowań, co świadczy o wysokiej jakości zasobów.

aktywne czasopisma i magazyny pełnotekstowe 10 021
aktywne czasopisma pełnotekstowe recenzowane naukowo 9 017
aktywne czasopisma pełnotekstowe recenzowane naukowo bez embarga 6 506
aktywne czasopisma pełnotekstowe indeksowane w Web of Science lub Scopus 5 254

Business Source Ultimate to najobszerniejsza baza pełnotekstowa z zakresu nauk ekonomicznych i biznesu. Baza zawiera studia przypadków, raporty ekonomiczne, raporty na temat krajów, analizy SWOT, profile przedsiębiorstw, wywiady z doświadczonymi przedsiębiorcami i analitykami. Tematyka bazy obejmuje: księgowość, administrację, bankowość, ekonomię, finanse, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie, marketing i sprzedaż.

aktywne czasopisma i magazyny pełnotekstowe 3 507
aktywne czasopisma pełnotekstowe recenzowane naukowo 2 112
aktywne czasopisma pełnotekstowe recenzowane naukowo bez embarga 1 401
aktywne czasopisma pełnotekstowe indeksowane w Web of Science lub Scopus 1 103

Dostęp do baz jest możliwy ze wszystkich komputerów w sieci uczelnianej na platformie EBSCOhost (serwis EBSCOhost Web), zgodnie z zasadami Dostępu do zasobów online z komputerów domowych lub zdalnie z komputerów domowych z wykorzystaniem linków:

Zachęcamy także do udziału w szkoleniach towarzyszących testom:

  • Academic Search Ultimate

6.03 (wtorek) o godz. 10.00 - link do sesji
7.03 (środa) o godz. 11.00 - link do sesji

  • Business Source Ultimate

6.03 (wtorek) o godz. 11.00link do sesji
7.03 (środa) o godz. 10.00link do sesji

Zapraszamy do korzystania oraz Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. o przydatności baz!