Dzisiaj jest:
poniedziałek, 2 sierpnia 2021 r.
Imieniny obchodzą: Karina, Gustaw, Stefan .

Elektroniczny Informator Biblioteki Głównej

Październik 2019

Witamy w pierwszym numerze Informatora w roku akademickim 2019/2020 i zachęcamy do zapoznania się z bieżącą ofertą Biblioteki.


Przypominamy!

W dniu 31 lipca 2019 r. ukazał się Komunikat Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych wraz z przypisaną liczbą punktów.

Załącznik do Komunikatu MNiSW zawiera wykaz czasopism wraz z ilością punktów i przypisanymi dyscyplinami naukowymi.

Informacje o sposobie tworzenia wykazu oraz kryteriach ustalania punktacji można znaleźć na stronie Konstytucja dla Nauki.


Aktualności

Testy

Od 7 października do 8 listopada 2019 r. pracownicy, doktoranci i studenci mają dostęp testowy do bazy ProQuest One Academic:
Od 9 października do 6 grudnia 2019 r. pracownicy, doktoranci i studenci mają dostęp testowy do pakietu czasopism Full Collection wydawnictwa Oxford University Press. Pakiet obejmuje 357 tytułów recenzowanych czasopism z zakresu nauk matematycznych i przyrodniczych, społecznych, humanistycznych oraz medycyny i prawa.

Więcej informacji o testach na stronie Biblioteki.

Uwaga! Firma ProQuest proponuje pracownikom naukowym Politechniki Świętokrzyskiej dostęp testowy do platformy O'Reilly z zakresu informatyki i zarządzania. Platforma zawiera ponad 35 000 tytułów książek oraz ponad 30 000 godzin filmów, ścieżki edukacyjne, studia przypadków, interaktywne samouczki, audiobooki i filmy z konferencji. Test przeznaczony jest dla indywidualnych użytkowników i wymaga podania adresu e-mail. Pracowników zainteresowanych przystąpieniem do testu prosimy o Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefoniczną (443).

Więcej informacji o platformie O'Reilly


Nowości w Bibliotece

Nowe Zeszyty Naukowe z możliwością wypożyczenia na zewnątrz

Wybrane nowe książki z bieżących zakupów

Więcej informacji o nowościach książkowych na stronie Biblioteki.

Najnowsze polecane czasopisma dostępne bezpłatnie w Internecie


Politechnika Świętokrzyska Biblioteka Główna
al. 1000-lecia Państwa Polskiego 7 25-314 KIELCE
tel. 41 3424-483 fax 41 3447-635
www: http://www.lib.tu.kielce.pl/