Dzisiaj jest:
poniedziałek, 2 sierpnia 2021 r.
Imieniny obchodzą: Karina, Gustaw, Stefan .

Elektroniczny Informator Biblioteki Głównej

Listopad 2019

Witamy w kolejnym numerze Informatora i zapraszamy do zapoznania się z bieżącą ofertą Biblioteki.


Aktualności

Materiały szkoleniowe

W dniu 8 listopada br. w Bibliotece odbyło się szkolenie dotyczące wykorzystania Web of Science, Journal Citation Reports, EndNote i InCites do gromadzenia bibliografii oraz analizy dorobku naukowego. Dla wszystkich zainteresowanych, którzy nie mogli wziąć udziału w zajęciach dostępne są materiały szkoleniowe:

Jednocześnie prosimy o zgłoszenia w przypadku potrzeby zorganizowania podobnych warsztatów w przyszłości i zachęcamy do korzystania ze szkoleń online.

Testy

Pracownicy, doktoranci i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mają obecnie dostęp do wersji testowych następujących zasobów:

  • Od 9 października do 6 grudnia 2019 r. do pakietu czasopism Full Collection wydawnictwa Oxford University Press. Pakiet obejmuje 357 tytułów recenzowanych czasopism z zakresu nauk matematycznych i przyrodniczych, społecznych, humanistycznych oraz medycyny i prawa.
  • Od 21 października do 21 grudnia 2019 r. do bazy Ebsco - Sustainability Reference Center. To obszerna baza z zakresu wszystkich aspektów zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i wpływu na klimat.
  • Od 28 października do 31 grudnia 2019 r. do nowej bazy danych Ebsco Academic Research Source, obejmującej psychologię, nauki humanistyczne, nauki stosowane, nauki społeczne, edukację, matematykę, nauki medyczne, nauki przyrodnicze, pomoce w nauce języków, słowniki i leksykony, nauki polityczne, ochronę środowiska, prawo, krytykę literacką, biznes i ekonomię, chemię, informatykę, inżynierię i wiele innych. Baza składa się z dwóch podzbiorów:

Więcej informacji o testach na stronie Biblioteki.

Uwaga! Zakończyliśmy zbieranie zgłoszeń do testu bazy O'Reilly. Dalsze informacje zostaną przekazane uczestnikom testu drogą mailową.


Nowości w Bibliotece

Nowe Zeszyty Naukowe z możliwością wypożyczenia na zewnątrz

Wybrane nowe książki z bieżących zakupów

Więcej informacji o nowościach książkowych na stronie Biblioteki.

Najnowsze polecane czasopisma dostępne bezpłatnie w Internecie


Przypominamy!

Użytkownicy Biblioteki mogą otrzymać bezpłatnie dublety czasopism polskich i zagranicznych, znajdujących się w Oddziale Wydawnictw Ciągłych.

Aktualny wykaz dostępnych dubletów czasopism na stronie Biblioteki.


Politechnika Świętokrzyska Biblioteka Główna
al. 1000-lecia Państwa Polskiego 7 25-314 KIELCE
tel. 41 3424-483 fax 41 3447-635
www: http://www.lib.tu.kielce.pl/