Dzisiaj jest:
poniedziałek, 2 sierpnia 2021 r.
Imieniny obchodzą: Karina, Gustaw, Stefan .

Elektroniczny Informator Biblioteki Głównej

Wydanie Specjalne marzec/kwiecień 2020

W związku z panującą pandemią i ograniczonym funkcjonowaniem Uczelni Biblioteka pozostaje zamknięta do odwołania. Zachęcamy wszystkich użytkowników do korzystania z elektronicznych zasobów licencyjnych, którym jest poświęcone Wydanie Specjalne Informatora.

Prosimy o zapoznanie się z zasadami dostępu do zasobów online z komputerów domowych, co umożliwi korzystanie z zasobów licencyjnych poza Uczelnią.


Elektroniczne zasoby licencyjne w Bibliotece

  • Krajowe licencje akademickie

W ramach krajowych licencji akademickich dla pracowników, doktorantów i studentów Politechniki Świętokrzyskiej w 2020 r. dostępne są bazy:

Szczegółowe informacje o zawartości baz znajdują się na stronie Wirtualnej Biblioteki Nauki oraz Biblioteki Głównej PŚk. WBN zamieściła również informacje dla użytkowników licencji krajowych o indywidualnych kontach użytkowników pozwalających na zdalny dostęp do zasobów spoza sieci akademickiej.

  • Czasopisma Taylor & Francis

Konsorcjum Taylor & Francis nadal jest dostępne dla pracowników, doktorantów i studentów Politechniki Świętokrzyskiej. Konsorcjum umożliwia dostęp do czasopism elektronicznych wchodzących w skład pakietu ST (Science & Technology) Library zawierającego 535 tytułów.

Szczegółowe informacje o bazie Taylor & Francis znajdują się na stronie Wirtualnej Biblioteki Nauki oraz Biblioteki Głównej PŚk.

  • Baza LEX Akademia Optimum

Baza LEX obejmuje 11 pakietów zawierających m.in. komentarze, monografie i prawo europejskie. Wersja jest wzbogacona o Polską Bibliografię Prawniczą PAN oraz Informator Prawno-Gospodarczy.

  • Czasopisma prenumerowane w wersji print+online

Biblioteka Główna PŚk subskrybuje dla czytelników wybrane czasopisma polskie i zagraniczne w wersji drukowanej z możliwością korzystania z wersji elektronicznej. Informacje o dostępności pełnotekstowej wersji elektronicznej można znaleźć na stronie Biblioteki:

gdzie Pełne teksty oznaczają otwarty dostęp, Pełne teksty w sieci PŚk - dostęp ograniczony do autoryzowanych numerów IP, natomiast Pełne teksty w BG - dostęp ograniczony hasłem.

  • Testowane zasoby elektroniczne

Dzięki wsparciu wydawców użytkownicy Biblioteki mają obecnie dostęp testowy do wielu znaczących źródeł elektronicznych:

Więcej o testowanych zasobach elektronicznych na stronie Biblioteki.


Politechnika Świętokrzyska Biblioteka Główna
al. 1000-lecia Państwa Polskiego 7 25-314 KIELCE
tel. 41 3424-483 fax 41 3447-635
www: http://www.lib.tu.kielce.pl/