Dzisiaj jest:
poniedziałek, 2 sierpnia 2021 r.
Imieniny obchodzą: Karina, Gustaw, Stefan .

Elektroniczny Informator Biblioteki Głównej

Maj/Czerwiec 2020

W związku z panującą pandemią i ograniczonym funkcjonowaniem Uczelni Biblioteka pozostaje zamknięta do odwołania. Aktualne komunikaty o zasadach funkcjonowania usług bibliotecznych znajdują się na stronie głównej Biblioteki:

http://lib.tu.kielce.pl

Prosimy o zapoznanie się z zasadami dostępu do zasobów online z komputerów domowych, co umożliwi korzystanie z zasobów licencyjnych poza Uczelnią.


Aktualności

Prosimy o zapoznanie się z komunikatem zespołu Wirtualnej Biblioteki Nauki odnośnie publikowania otwartego Elsevier:

W związku ze zbliżającym się uruchomieniem części B programu publikowania otwartego Elsevier oraz nowych programów w ramach licencji konsorcyjnych prosimy o zapoznanie się z nową stroną o programach:

https://wbn.icm.edu.pl/publikowanie-otwarte/

Prosimy o wskazanie lokalnych administratorów, którzy będą mogli podjąć się weryfikacji artykułów w programie B Elsevier od LIPCA 2020 r., a w późniejszym czasie także w pozostałych programach (Springer, programy konsorcyjne, program A Elsevier - zadania te chcemy stopniowo przekazać do końca roku 2020).

Na razie prosimy o kontakt jedynie te instytucje, które chcą uczestniczyć w programie B Elsevier, który ruszy za kilka dni po wyczerpaniu programu A. Przypominamy, że uczestnictwo w programie B nie jest obowiązkowe. Prosimy, aby zainteresowane instytucje przesłały do ICM dane do obsługi programu B:

1. imię, nazwisko i email osoby, która będzie weryfikowała artykuły (zadaniem może zajmować się więcej osób, ale należy podać jedno nazwisko i jeden email, na który Elsevier będzie przysyłał zawiadomienia
o artykułach do weryfikacji)

2. imię, nazwisko i email osoby, do której Elsevier będzie przesyłał faktury (mogą być te same dane co w p. 1)

3. nazwę instytucji, ulicę, numer, kod, miasto i numer NIP do fakturowania.

Dla ułatwienia przygotowaliśmy listę instytucji, które przesłały nam dane do fakturowania w zeszłym roku, uzupełnioną o instytucje w których były już publikowane artykuły w ramach programu Elsevier (sumaryczne dane z 2019 i 2020 r. w kolumnie E), i które powinny rozważyć udział w programie B:

http://vls.icm.edu.pl/zasady/2019/Elsevier/OA/instytucje_oa_elsevier30082019_programB.xlsx

Prosimy o sprawdzenie danych we wskazanym pliku. W przypadku gdy są one aktualne, prosimy o umieszczenie w p. 3 informację: "aktualne dane w pliku". Wszystkie dane prosimy przesłać w TEKSTOWYM emailu na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w miarę możliwości do 30 czerwca, a najpóźniej do 15 lipca. Do tego czasu program B będzie obsługiwany pomocniczo przez ICM, który będzie kontaktował się z instytucją w sprawie każdego artykułu zgłoszonego do programu. Po 15 lipca br. program B powinien być obsługiwany bezpośrednio przez instytucje. Wyjątkiem są instytucje,z których do tej pory w programie nie było jeszcze żadnej publikacji, i które mogą być na razie przypisane w systemie Elsevier do obsługi bezpośrednio przez ICM.

Dodatkowo udostępniamy krótką prezentację systemu Elsevier's Open Access Platform (EOAP) do weryfikacji artykułów:

http://vls.icm.edu.pl/zasady/2019/Elsevier/OA/platforma_OAE.pdf

Testy

Dzięki wsparciu wydawców użytkownicy Biblioteki nadal mają dostęp testowy do wielu wartościowych źródeł elektronicznych:

Więcej o testowanych zasobach elektronicznych na stronie Biblioteki.


Najnowsze polecane czasopisma dostępne bezpłatnie w Internecie


Politechnika Świętokrzyska Biblioteka Główna
al. 1000-lecia Państwa Polskiego 7 25-314 KIELCE
tel. 41 3424-483 fax 41 3447-635
www: http://www.lib.tu.kielce.pl/