Dzisiaj jest:
poniedziałek, 2 sierpnia 2021 r.
Imieniny obchodzą: Karina, Gustaw, Stefan .

Elektroniczny Informator Biblioteki Głównej

Listopad 2020

Witamy w nowym numerze Informatora i zachęcamy do zapoznania się z bieżącą ofertą Biblioteki.


Aktualności

Do dnia 29 listopada br. Biblioteka jest nieczynna.

W szczególnych przypadkach, uzasadnionych pilnością prac naukowych lub dyplomowych i niemożliwością ich udostępnienia w formie elektronicznej, studenci i pracownicy PŚk mogą po wcześniejszym kontakcie telefonicznym (41 34 24 493) lub mailowym ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) wypożyczyć zasoby biblioteczne.

Karty obiegowe na prośbę studenta/pracownika wypełniane są wyłącznie elektronicznie w systemie USOS.

Aktualne komunikaty o zasadach funkcjonowania usług bibliotecznych znajdują się na stronie głównej Biblioteki:

http://lib.tu.kielce.pl

Prosimy o zapoznanie się z zasadami dostępu do zasobów online z komputerów domowych, co umożliwi korzystanie z zasobów licencyjnych poza Uczelnią.

Szkolenia

Zapraszamy na listopadowe webinaria Web of Science, EBSCO oraz Elsevier. Więcej informacji w Aktualnościach na stronie Biblioteki.

Testy

  • Do 30 listopada br. trwa otwarty dostęp testowy do bazy Building Types Online z zakresu architektury. Baza zawiera m.in. 6000 wysokiej jakości rysunków architektonicznych, 2500 zdjęć typów budynków, ponad 1200 studiów przypadków projektów międzynarodowych i in.
  • Do 1 grudnia br. można skorzystać z testu Writefull - narzędzia do korekty tekstów naukowych. Każdy zainteresowany otrzyma szczegółową instrukcję korzystania z Writefull wraz z linkami dostępowymi po przesłaniu zgłoszenia pod adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Academic Research Source to multidyscyplinarna baza danych, oferująca dostęp do zbioru ponad 190 000 książek elektronicznych oraz 5 000 pełnotekstowych czasopism. Od 1 stycznia 2021 r. baza będzie dostępna dla użytkowników w regularnej subskrypcji.

Więcej o testowanych zasobach elektronicznych na stronie Biblioteki.


Najnowsze polecane czasopisma dostępne bezpłatnie w Internecie


Przypominamy!

Tylko do 31 grudnia br. można korzystać z zasobów konsorcjum Taylor & Francis. Pracownicy, doktoranci i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mają dostęp do czasopism elektronicznych wchodzących w skład pakietu ST (Science & Technology) Library zawierającego 535 tytułów.

Dostęp do czasopism Taylor & Francis jest możliwy ze wszystkich komputerów w sieci uczelnianej lub zgodnie z zasadami Dostępu do zasobów online z komputerów domowych.

Więcej informacji na stronie Biblioteki.


Politechnika Świętokrzyska Biblioteka Główna
al. 1000-lecia Państwa Polskiego 7 25-314 KIELCE
tel. 41 3424-483 fax 41 3447-635
www: http://www.lib.tu.kielce.pl/