Dzisiaj jest:
poniedziałek, 2 sierpnia 2021 r.
Imieniny obchodzą: Karina, Gustaw, Stefan .

Elektroniczny Informator Biblioteki Głównej

Luty 2021

Witamy w kolejnym numerze Informatora i zapraszamy do zapoznania się z bieżącą ofertą Biblioteki.


Aktualności

Biblioteka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 15.00.

Test Writefull

Od 2 listopada do 1 grudnia 2020 r. pracownicy, doktoranci i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mieli możliwość skorzystania z testu Writefull - narzędzia do korekty tekstów w języku angielskim.

Chcielibyśmy uzyskać informacje, czy są Państwo zainteresowani ponownym uruchomieniem dostępu testowego, tak, aby mogła z niego skorzystać większa ilość osób. Prosimy także o wskazanie najbardziej dogodnego terminu do przeprowadzenia powtórnego testu. Ewentualny zakup narzędzia jest uzależniony od poziomu zainteresowania.

Wszystkie opinie i propozycje prosimy nadsyłać pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Materiały szkoleniowe

26 stycznia 2021 odbyło się szkolenie online dla Politechniki Świętokrzyskiej Odkrywanie zasobów naukowych EBSCO poświęcone efektywnemu wyszukiwaniu materiałów naukowych dostępnych na uczelni.

Dla wszystkich zainteresowanych, którzy nie mogli wziąć udziału w webinarium dostępne są materiały poszkoleniowe:


Najnowsze polecane zasoby dostępne bezpłatnie w Internecie

Emanuel Kulczycki - publikacje własne oraz we współpracy z innymi autorami

Przykładowe tytuły:

 

Politechnika Świętokrzyska w 2021 r. ma dostęp do platformy LEX w wersji Akademia Optimum z autoryzacją dla wszystkich numerów IP w sieci uczelnianej. Jest to profesjonalna platforma dla prawników, która zapewnia dostęp do kompletnej, aktualizowanej bazy prawa, orzecznictwa i piśmiennictwa prawniczego. Zawiera również największą bazę czasopism prawniczych on-line. Przykładowe tytuły:


Nowości w Bibliotece

Wybrane nowe książki z bieżących zakupów


Przypominamy!

Zachęcamy do korzystania z nowych baz danych w ofercie Biblioteki:

  • Academic Research Source - multidyscyplinarna baza danych EBSCO, oferująca dostęp do zbioru ponad 190 000 książek elektronicznych oraz 5 000 pełnotekstowych czasopism. Tematyka bazy obejmuje między innymi: nauki medyczne, nauki przyrodnicze, psychologię, nauki humanistyczne, nauki stosowane, nauki społeczne, edukację, matematykę, pomoce w nauce języków, słowniki i leksykony, nauki polityczne, ochronę środowiska, prawo, krytykę literacką, biznes i ekonomię, chemię, informatykę, inżynierię. Baza jest dostępna w dwóch kolekcjach:
  • IBUK Libra - platforma zawierająca bazę polskich książek o tematyce technicznej, związanej z kierunkami kształcenia na Uczelni. Czytanie książek w serwisie IBUK Libra odbywa się poprzez przeglądarkę WWW. Dla pracowników, doktorantów i studentów PŚk jest dostępnych ponad 270 tytułów. Więcej informacji o korzystaniu z IBUK Libra na stronie Biblioteki.

Politechnika Świętokrzyska Biblioteka Główna
al. 1000-lecia Państwa Polskiego 7 25-314 KIELCE
tel. 41 3424-483 fax 41 3447-635
www: http://www.lib.tu.kielce.pl/