Dzisiaj jest:
poniedziałek, 2 sierpnia 2021 r.
Imieniny obchodzą: Karina, Gustaw, Stefan .

Academic Research Source

Od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 Biblioteka Główna PŚk jest subskrybentem bazy danych EBSCO Academic Research Source.

Przewodnik: Korzystanie z bazy Academic Research Source

Academic Research Source to multidyscyplinarna baza danych, oferująca dostęp do zbioru ponad 190 000 książek elektronicznych oraz 5 000 pełnotekstowych czasopism. Baza zawiera ponad 370 polskich czasopism dostępnych w pełnym tekście z zakresu ekonomii, biznesu, rolnictwa, technologii, historii, nauk ścisłych, medycyny, nauk społecznych, humanistyki.

Lista tytułów książek

Lista tytułów czasopism

Tematyka bazy obejmuje między innymi: nauki medyczne, nauki przyrodnicze, psychologię, nauki humanistyczne, nauki stosowane, nauki społeczne, edukację, matematykę, pomoce w nauce języków, słowniki i leksykony, nauki polityczne, ochronę środowiska, prawo, krytykę literacką, biznes i ekonomię, chemię, informatykę, inżynierię.

Academic Research Source eBooks - bezpośredni dostęp

Academic Research Source eJournals - bezpośredni dostęp

Do pobierania książek elektronicznych nieodzowne jest założenie indywidualnego konta MyEBSCOhost i instalacja programu Adobe Digital Editions.

Pobieranie e-książek w całości

Pobieranie i autoryzacja programu Adobe Digital Editions

Więcej instrukcji w języku polskim do korzystania z zasobów zawartych w bazie Academic Research Source można znaleźć na stronie https://connect.ebsco.com/s/article/Zasoby-w-j-polskim?language=en_US

Dostęp do bazy jest możliwy ze wszystkich komputerów w sieci uczelnianej na platformie EBSCOhost (EBSCOhost Web) lub zgodnie z zasadami Dostępu do zasobów online z komputerów domowych.