Dzisiaj jest:
poniedziałek, 2 sierpnia 2021 r.
Imieniny obchodzą: Karina, Gustaw, Stefan .

Elektroniczny Informator Biblioteki Głównej

Kwiecień 2021

Witamy w kolejnym numerze Informatora i zapraszamy do zapoznania się z bieżącą ofertą Biblioteki.


Nowości w Bibliotece

Writefull

Od 13 kwietnia do 13 października 2021 pracownicy, doktoranci i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mają dostęp subskrypcyjny do Writefull - narzędzia do korekty tekstów naukowych w języku angielskim. Każdy zainteresowany może otrzymać szczegółową instrukcję korzystania z Writefull wraz z linkami dostępowymi po przesłaniu zgłoszenia pod adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej informacji o możliwościach narzędzia Writefull na stronie Biblioteki.

Zapraszamy również na webinarium, na którym będzie można zobaczyć, jak Writefull automatycznie koryguje i wprowadza poprawki w celu ulepszenia tekstów naukowych:

11 maja 2021 r. (wtorek) godz. 12.00 - zarejestruj się

Webinarium odbędzie się w języku angielskim. Każdy uczestnik może na życzenie otrzymać świadectwo uczestnictwa w webinarium.

Nie mogą Państwo uczestniczyć? Mimo wszystko proszę się zarejestrować, a po zakończeniu webinarium na Państwa adres e-mailowy zostanie wysłany link do nagrania.

W przypadku jakichkolwiek problemów z rejestracją lub uczestnictwem prosimy o kontakt pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .


Aktualności

Testy

  • do 14 maja br. trwa otwarty dostęp testowy do baz danych McGrawHill:
  • do 23 maja br. można skorzystać z testu Central & Eastern European Academic Source (CEEAS) - multidyscyplinarnej, wielojęzycznej bazy danych EBSCO, zawierającej pełne teksty czasopism naukowych publikowanych przez kraje Europy centralnej i wschodniej.

Więcej o testowanych zasobach elektronicznych na stronie Biblioteki.

Szkolenia

Zapraszamy na szkolenia online Web of Science, EBSCO oraz Elsevier. Więcej informacji w Aktualnościach na stronie Biblioteki.


Polecane czasopisma pełnotekstowe dostępne bezpłatnie w Internecie


Przypominamy!

W związku z rozpoczęciem przygotowań do prenumeraty czasopism na rok 2022 Biblioteka PŚk zwraca się z prośbą o zgłaszanie propozycji tytułów czasopism polskich i zagranicznych niezbędnych w procesie naukowo-dydaktycznym. Zostaną one przedstawione do akceptacji dziekanom poszczególnych wydziałów, którzy zadecydują o ostatecznym kształcie prenumeraty.

Propozycje można zgłaszać telefonicznie pod numer wew. 443, e-mailem pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub korzystając z formularza elektronicznego najpóźniej do 28 maja 2021 r.


Politechnika Świętokrzyska Biblioteka Główna
al. 1000-lecia Państwa Polskiego 7 25-314 KIELCE
tel. 41 3424-483 fax 41 3447-635
www: http://www.lib.tu.kielce.pl/