Dzisiaj jest:
poniedziałek, 22 października 2018 r.
Imieniny obchodzą: Halki, Filipa, Przybysława .
Informacje archiwalne
Krajowa licencja akademicka Web of Knowledge

Politechnika Świętokrzyska w 2010 r. została objęta krajową licencją akademicką Web of Knowledge. Platforma Web of Knowledge obejmuje bazy danych produkowane przez firmę Thomson Reuters, w tym bazy abstraktowo-bibliometryczne, tzw. indeksy cytowań, do których należą Science Citation Index Expanded (SCIE), Social Sciences Citation Index (SSCI), Art & Humanities Citation Index (AHCI) i Conference Proceedings Citation Index (CPCI) oraz Journal Citation Reports (JCR) i Essential Science Indicators (ESI).

 

piątek, 07 maja 2010 12:16
Więcej…
 
Darmowe Książki Elektroniczne

Wraz z rosnącą popularnością e-booków (wersji elektronicznych tradycyjnych książek) wzrasta także ich dostępność w sieci Internet. Wszystkim zainteresowanym polecamy strony z darmowymi publikacjami książkowymi:

piątek, 02 kwietnia 2010 12:21
 
Akty Prawne w Internecie

OD 1 stycznia 2010 r. zaczęła obowiązywać nowelizacja ustawy o ogłaszaniu aktów normatywnych. Od tego dnia Dzienniki Ustaw i Monitory Polskie publikowane na internetowej stronie Rządowego Centrum Legislacji stały się oficjalnym źródłem prawa.

W wyszukiwaniu aktów prawnych może być pomocny Internetowy System Aktów Prawnych, który nie jest źródłem prawa, lecz może stanowić materiał pomocniczy i informacyjny.

Zapraszamy również do skorzystania z Systemu Informacji Prawnej LEX OMEGA online. LEX OMEGA umożliwia dostęp do aktów prawnych publikowanych w Dziennikach Ustaw, Monitorach Polskich, dziennikach resortowych, zawiera teksty aktów prawa miejscowego, projekty ustaw, bogatą bazę orzecznictwa oraz bibliografii prawniczej. Dla użytkowników Biblioteki Głównej baza dostępna jest w pokojach pracy indywidualnej (p. 123 i p. 215).

środa, 10 marca 2010 12:27
 
Szkolenie z baz EBSCO

Zapraszamy na szkolenie

18 lutego br. o godz. 9.30 w Bibliotece Głównej w sali 111 odbędzie się szkolenie z baz EBSCO. Pakiet podstawowy (12 baz) EBSCO jest obecnie dostępny w ramach krajowej licencji akademickiej. Istnieje również możliwość dostępu do baz z komputerów domowych po wypełnieniu deklaracji.

wtorek, 02 lutego 2010 07:57
Więcej…
 
Szkolenie EBSCO odbędzie się w styczniu

Informujemy, że zapowiadane na grudzień szkolenie z wyszukiwania w bazach EBSCO z przyczyn niezależnych od nas zostaje przeniesione na styczeń. Dokładny termin podamy w osobnym komunikacie. Wszystkich zainteresowanych szkoleniem pracowników i studentów Politechniki prosimy o kontakt z Oddziałem Wydawnictw Ciągłych.

 

poniedziałek, 07 grudnia 2009 12:31
Więcej…
 
pierwsza poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna ostatnia

Strona 19 z 20