Dzisiaj jest:
poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Borys, Bogdan, Wawrzyniec .
Archiwum testowanych zasobów

MIT Press Direct ebooks

Od 11 czerwca do 31 lipca 2020 r. pracownicy, doktoranci i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mogą korzystać z dostępu testowego do 2770 ebooków na platformie MIT Press Direct.

MIT Press Direct oferuje kolekcje z następujących dziedzin:

  • Ekonomia
  • Nauki ścisłe, technologia I nauki społeczne
  • Nauki o środowisku
  • Filozofia
Dostęp do platformy MIT Press Direct jest możliwy ze wszystkich komputerów w sieci uczelnianej lub zgodnie z zasadami Dostępu do zasobów online z komputerów domowych.
poniedziałek, 15 czerwca 2020 07:34
 

Springer - ebooki

W związku z pandemią koronawirusa Springer Nature uruchomił globalny program wspierający uczenie się i nauczanie w instytucjach szkolnictwa wyższego na całym świecie.

Instytucje mają dzięki temu otwarty dostęp do ponad 500 kluczowych podręczników z kolekcji tematycznych eBooków Springer Nature, w tym do prawie 400 anglojęzycznych tytułów z zakresu informatyki, inżynierii, fizyki, matematyki, zarządzania i in.

Lista tytułów

Bezpośredni dostęp do ebooków

Bezpłatny dostęp potrwa do 30 lipca 2020 r. Korzystanie jest możliwe również z komputerów domowych, bez konieczności logowania się na serwer uczelniany.

środa, 27 maja 2020 13:22
 

De Gruyter - ebooki

W związku z COVID-19 i wynikającymi z pandemii ograniczeniami w dostępie do źródeł naukowych De Gruyter udostępnił bezpłatnie ebooki wydane do roku 2016 - około 75 000 tytułów wolnych od DRM.

Dostęp do tytułów De Gruytera, jak również do kilkunastu wydawnictw partnerskich (głównie amerykańskich oficyn uniwersyteckich) potrwa do 31 lipca 2020.

Lista wydawców i dostępnych tytułów

Korzystanie z zasobów zgodnie z zasadami Dostępu do zasobów online z komputerów domowych!

piątek, 10 kwietnia 2020 08:28
 

OnArchitecture oraz Art & Architecture Source - bazy danych Ebsco z zakresu architektury

Od 21 kwietnia do 30 czerwca 2020 r. pracownicy, doktoranci i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mają dostęp testowy do dwóch baz danych Ebsco z zakresu architektury - OnArchitecture oraz Art & Architecture Source.

OnArchitecture to unikalna kolekcja oryginalnych filmów video stworzonych, aby wspierać edukację na studiach architektonicznych, projektowych oraz pokrewnych związanych ze wzornictwem, urbanistyką i szeroko pojętą sztuką. OnArchitecture przedstawia elementy architektury oraz wywiady z wpływowymi architektami z całego świata, którzy opowiadają o swojej pracy, procesie tworzenia projektu oraz roli ich pracy we współczesnym społeczeństwie. Zasoby wizualne OnArchitecture są wzbogacone o istotne informacje (specyfikacja techniczna itd.) na temat przedstawianych budynków i instalacji. Kolekcja dodatkowo zawiera aktualne dane biograficzne architektów i projektantów, których prace są przedstawiane.

wtorek, 21 kwietnia 2020 13:06
Więcej…
 

ACM Digital Library

W związku z pandemią koronawirusa COVID-19 i przejściem wielu naukowców na pracę zdalną ACM Digital Library została bezpłatnie otwarta dla wszystkich użytkowników.

Otwarty dostęp potrwa do 30 czerwca 2020 r.

ACM Digital Library to największa na świecie kolekcja publikacji z zakresu informatyki obejmująca ponad 420 000 artykułów.

piątek, 15 maja 2020 12:50
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna ostatnia

Strona 1 z 28