Dzisiaj jest:
środa, 20 stycznia 2021 r.
Imieniny obchodzą: Fabian, Sebastian .
Archiwum testowanych zasobów

Academic Research Source

Od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 Biblioteka Główna PŚk będzie subskrybentem bazy danych EBSCO Academic Research Source, natomiast od 19 października do 31 grudnia br. pracownicy, doktoranci i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mogą korzystać z dostępu testowego do bazy.

Academic Research Source to multidyscyplinarna baza danych, oferująca dostęp do zbioru ponad 190 000 książek elektronicznych oraz 5 000 pełnotekstowych czasopism. Baza zawiera ponad 370 polskich czasopism dostępnych w pełnym tekście z zakresu ekonomii, biznesu, rolnictwa, technologii, historii, nauk ścisłych, medycyny, nauk społecznych, humanistyki.

Tematyka bazy obejmuje między innymi: nauki medyczne, nauki przyrodnicze, psychologię, nauki humanistyczne, nauki stosowane, nauki społeczne, edukację, matematykę, pomoce w nauce języków, słowniki i leksykony, nauki polityczne, ochronę środowiska, prawo, krytykę literacką, biznes i ekonomię, chemię, informatykę, inżynierię.

Lista tytułów książek

Lista tytułów czasopism

Academic Research Source eBooks - bezpośredni dostęp

Academic Research Source eJournals - bezpośredni dostęp

Przewodnik: Korzystanie z bazy Academic Research Source

Dostęp do bazy jest możliwy ze wszystkich komputerów w sieci uczelnianej na platformie EBSCOhost (EBSCOhost Web) lub zgodnie z zasadami Dostępu do zasobów online z komputerów domowych.

poniedziałek, 19 października 2020 08:32
 

Writefull – narzędzie do korekty tekstów naukowych

Writefull został specjalnie zaprojektowany dla pracowników naukowych i studentów wyższych uczelni do korekty tekstów naukowych w języku angielskim.  Writefull różni się od innych podobnych narzędzi tym, że wykorzystuje modele językowe oparte na sztucznej inteligencji (AI) i nieustannie „uczy się” na podstawie tekstów milionów artykułów z naukowych czasopism. Writefull poprawia gramatykę, interpunkcję, ortografię i stylistykę. O wiele więcej niż ogólnodostępne narzędzia do sprawdzania gramatyki i pisowni, sugeruje poprawki w strukturze zdań w tekstach naukowych, sugeruje brakujące elementy cytowania i proponuje słownictwo charakterystyczne dla danej dyscypliny, co jest szczególnie ważne dla pomyślnej publikacji w międzynarodowych czasopismach.

Od 2 listopada do 1 grudnia 2020 r. pracownicy, doktoranci i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mają możliwość skorzystania z testu Writefull.

Writefull for Word wymaga instalacji wtyczki, dostępu do internetu i rejestracji przy użyciu adresu mailowego w domenie uczelni @tu.kielce.pl
Writefull Revise i Writefull Cite są dostępne pod linkami dedykowanymi wyłącznie dla Politechniki Świętokrzyskiej.

Każdy zainteresowany otrzyma szczegółową instrukcję korzystania z Writefull wraz z linkami dostępowymi po przesłaniu zgłoszenia pod adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zapraszamy również na webinaria z udziałem twórców platformy oraz ekspertów z zakresu sztucznej inteligencji i lingwistyki stosowanej, na których zostaną omówione główne parametry i kluczowe cechy Writefull.

28 października 2020 r. (środa) godz. 13.00 - formularz rejestracyjny

9 listopada 2020 r. (poniedziałek) godz. 11.00 - formularz rejestracyjny

18 listopada 2020 r. (środa) godz. 13.00 - formularz rejestracyjny

Webinaria odbędą się w języku angielskim. Do zainteresowanych osób zostanie wysłane potwierdzenie uczestnictwa.

Nie mogą Państwo uczestniczyć? Mimo wszystko proszę się zarejestrować, a po zakończeniu webinarium na Państwa adres e-mailowy zostanie wysłany link do nagrania.

wtorek, 27 października 2020 13:07
 

Building Types Online

Od 2 do 30 listopada 2020 r. pracownicy, doktoranci i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mają otwarty dostęp testowy do bazy Building Types Online z zakresu architektury.

Building Types Online jest doskonałym źródłem wiedzy i praktyki projektowania architektonicznego. Zawiera m.in.:

 • 6000 wysokiej jakości rysunków architektonicznych / planów budynków
 • 2500 zdjęć typów budynków
 • Ponad 1200 studiów przypadków projektów międzynarodowych + 160 artykułów tematycznych
 • Typy budynków: mieszkania, szkoły, biblioteki, biurowce, obiekty sakralne, muzea, kompleksy przemysłowe, szpitale i nie tylko
 • Wysokiej jakości rysunki architektoniczne w większości oparte na wektorach, narysowane w odpowiedniej skali i dostępne do pobrania

Dodatkowe informacje o bazie Building Types Online:

Dostęp do bazy jest możliwy ze wszystkich komputerów w sieci uczelnianej lub zgodnie z zasadami Dostępu do zasobów online z komputerów domowych.

Zapraszamy do korzystania oraz Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. o przydatności bazy!

piątek, 30 października 2020 10:58
 

eContenta

Od 20 października do 8 listopada 2020 r. pracownicy, doktoranci i studenci Politechniki Świętokrzyskiej maja dostęp testowy do platformy eContenta, udostępniającej on-line publikacje naukowe renomowanych wydawnictw polskich i zagranicznych.

W ramach testu dostępnych jest 28 ebooków z kategorii STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics). Dostęp testowy pozwala na czytanie książek on-line, na stronie platformy eContenta, bez pobierania na urządzenie.

Tytuły dostępne w ramach testu:

 1. 5G Physical Layer
 2. Automation for Robotics
 3. Becoming A Top Manager
 4. Biomimetics for Architecture
 5. Composite Structures of Steel and Concrete
 6. Digital Electronic Circuits
 7. Electricity from Sunlight
 8. Embedded Mechatronic Systems, Volume 1
 9. Embedded Mechatronic Systems 2
 10. Embedded Systems
 11. Exploring Engineering
 12. Geometry of Surfaces
 13. GIS Algorithms
 14. Introduction to Fiber-Optic Communications
 15. Kinematic Control of Redundant Robot Arms Using Neural Networks
 16. Machine Learning and Artificial Intelligence in Geosciences
 17. Managing Networks in Project-Based Organisations
 18. Managing the Millennials
 19. Materials and Thermodynamics
 20. Precast Concrete Structures
 21. Smart Cities
 22. Sustainable Futures in the Built Environment to 2050
 23. Sustainable Infrastructure
 24. System and Measurements
 25. The Process of Making
 26. Using the Project Management Maturity Model
 27. Vehicle Dynamics
 28. Wind Effects on Structures

Informacje o platformie eContenta

Instrukcja dostępu do książki w serwisie eContenta

Dostęp do platformy eContenta jest możliwy ze wszystkich komputerów w sieci uczelnianej lub zgodnie z zasadami Dostępu do zasobów online z komputerów domowych.

Zapraszamy do korzystania oraz Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. o przydatności platformy!

wtorek, 20 października 2020 07:53
 

Monografie Taylor and Francis/Routledge

Do 31 października br. wydawca Taylor and Francis/Routledge otworzył wolny dostęp do ok. 150 monografii z następujących dziedzin:

piątek, 16 października 2020 08:18
Więcej…
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna ostatnia

Strona 1 z 29