Dzisiaj jest:
poniedziałek, 2 sierpnia 2021 r.
Imieniny obchodzą: Karina, Gustaw, Stefan .
Archiwum testowanych zasobów

ASME Digital Collection

Od 24 maja do 23 czerwca 2021 r. pracownicy, doktoranci i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mogą korzystać z dostępu testowego do zasobów ASME Digital Collection.

ASME (American Society of Mechanical Engineers) jest organizacją non-profit skupiającą specjalistów w zakresie inżynierii mechanicznej i prowadzącą działalność edukacyjną, certyfikacyjną i normalizacyjną. Oprócz inżynierii mechanicznej plan wydawniczy ASME obejmuje szeroki zakres dyscyplin inżynierskich.

ASME Digital Collection obejmuje:

Kolekcje tematyczne ASME pozwalają na szybki dostęp do treści publikowanych przez ASME na interesujące tematy.

Istnieje również możliwość skorzystania z norm ASME po zgłoszeniu się do Biblioteki (II piętro, p. 212).

Dostęp do ASME Digital Collection jest możliwy ze wszystkich komputerów w sieci uczelnianej lub zgodnie z zasadami Dostępu do zasobów online z komputerów domowych.

Zapraszamy do korzystania oraz Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. o przydatności bazy!

wtorek, 25 maja 2021 05:56
 

Academic Research Source

Od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 Biblioteka Główna PŚk będzie subskrybentem bazy danych EBSCO Academic Research Source, natomiast od 19 października do 31 grudnia br. pracownicy, doktoranci i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mogą korzystać z dostępu testowego do bazy.

Academic Research Source to multidyscyplinarna baza danych, oferująca dostęp do zbioru ponad 190 000 książek elektronicznych oraz 5 000 pełnotekstowych czasopism. Baza zawiera ponad 370 polskich czasopism dostępnych w pełnym tekście z zakresu ekonomii, biznesu, rolnictwa, technologii, historii, nauk ścisłych, medycyny, nauk społecznych, humanistyki.

Tematyka bazy obejmuje między innymi: nauki medyczne, nauki przyrodnicze, psychologię, nauki humanistyczne, nauki stosowane, nauki społeczne, edukację, matematykę, pomoce w nauce języków, słowniki i leksykony, nauki polityczne, ochronę środowiska, prawo, krytykę literacką, biznes i ekonomię, chemię, informatykę, inżynierię.

Lista tytułów książek

Lista tytułów czasopism

Academic Research Source eBooks - bezpośredni dostęp

Academic Research Source eJournals - bezpośredni dostęp

Przewodnik: Korzystanie z bazy Academic Research Source

Dostęp do bazy jest możliwy ze wszystkich komputerów w sieci uczelnianej na platformie EBSCOhost (EBSCOhost Web) lub zgodnie z zasadami Dostępu do zasobów online z komputerów domowych.

poniedziałek, 19 października 2020 08:32
 

AccessScience

Od 10 kwietnia do 31 maja 2021 r. pracownicy, doktoranci i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mają dostęp testowy do AccessScience - bazy/platformy z dziedziny nauk ścisłych.

AccessScience to dynamiczny zasób online, zawierający w sobie precyzyjnie napisane, wysokiej jakości materiały referencyjne, które obejmują wszystkie główne dyscypliny naukowe. Oferuje linki do podstawowych materiałów badawczych, filmów i animacji, a także specjalnie zaprojektowane mapy programów nauczania dla nauczycieli. Zawiera:

 • ponad 8 500 artykułów obejmujących wszystkie główne dyscypliny naukowe i obejmujących McGraw-Hill Encyclopedia of Science and Technology oraz McGraw-Hill Yearbooks of Science and Technology
 • ponad 115 000 definicji ze słownika terminów naukowo-technicznych McGraw-Hill
 • 3 000 biografii znanych postaci naukowych
 • ponad 18 000 grafik i animacji ilustrujących kluczowe tematy
 • linki do literatury za pośrednictwem DOI pomagające użytkownikom w kontynuowaniu badań przy użyciu podstawowych źródeł informacji

Dostęp do bazy AccessScience jest możliwy ze wszystkich komputerów w sieci uczelnianej lub zgodnie z zasadami Dostępu do zasobów online z komputerów domowych.

Zapraszamy do korzystania oraz Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. o przydatności bazy!

poniedziałek, 12 kwietnia 2021 06:25
 

Access Engineering

Od 7 kwietnia do 31 maja 2021 r. pracownicy, doktoranci i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mają dostęp testowy do bazy AccessEngineering.

AccessEngineering zapewnia dostęp do:

 • najświeższych informacji z takich dziedzin jak: bionauka, kompetencje biznesowe, chemia, inżynieria cywilna, komunikacja/telekomunikacja, energetyka/paliwa, inżynieria środowiska, inżynieria przemysłowa, DIY, materiałoznawstwo, mechanika, zarządzanie operacyjne, informatyka;
 • 650 książek inżynieryjnych;
 • ponad 906 materiałów, uzupełnianych comiesięcznie o kolejne, takich jak: filmy instruktażowe tworzone na wyłączność dla AccessEngineering przez ekspertów, prezentujące rozwiązania rzeczywistych i bieżących problemów inżynieryjnych;
 • map procesowych gotowych do użycia w prowadzeniu wykładów / kursów;
 • kalkulatorów pozwalające na sprawne obliczenia i symulacje wyników przy badaniach naukowych i rozwiązywaniu zagadnień;
 • ponad 4 300 interaktywnych grafów i tabel gotowych do użycia do analizy danych w pracach badawczych / projektach;
 • bieżącego przeglądu najważniejszych innowacyjnych doniesień i badań ze świata inżynierii w trybie 24/7.

Dostęp do bazy AccessEngineering jest możliwy ze wszystkich komputerów w sieci uczelnianej lub zgodnie z zasadami Dostępu do zasobów online z komputerów domowych.

Zapraszamy do korzystania oraz Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. o przydatności bazy!

środa, 07 kwietnia 2021 08:31
 

Writefull - narzędzie do korekty tekstów naukowych

Writefull został specjalnie zaprojektowany dla pracowników naukowych i studentów wyższych uczelni do korekty tekstów naukowych w języku angielskim. Writefull różni się od innych podobnych narzędzi tym, że wykorzystuje modele językowe oparte na sztucznej inteligencji (AI) i nieustannie „uczy się” na podstawie tekstów milionów artykułów z naukowych czasopism. Writefull poprawia gramatykę, interpunkcję, ortografię i stylistykę. O wiele więcej niż ogólnodostępne narzędzia do sprawdzania gramatyki i pisowni, sugeruje poprawki w strukturze zdań w tekstach naukowych, sugeruje brakujące elementy cytowania i proponuje słownictwo charakterystyczne dla danej dyscypliny, co jest szczególnie ważne dla pomyślnej publikacji w międzynarodowych czasopismach.

Od 15 lutego do 16 marca 2021 r. pracownicy, doktoranci i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mają możliwość ponownego skorzystania z testu Writefull.

Writefull for Word wymaga instalacji wtyczki, dostępu do internetu i rejestracji przy użyciu adresu mailowego w domenie uczelni @tu.kielce.pl
Writefull Revise i Writefull Cite są dostępne pod linkami dedykowanymi wyłącznie dla Politechniki Świętokrzyskiej.

Każdy zainteresowany otrzyma szczegółową instrukcję korzystania z Writefull wraz z linkami dostępowymi po przesłaniu zgłoszenia pod adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zapraszamy również na webinaria, na których jeden ze współzałożycieli pokaże, jak Writefull automatycznie koryguje i wprowadza poprawki w celu ulepszenia tekstów naukowych:

3 marca 2021 r. (środa) godz. 13.00zarejestruj się

1 kwietnia 2021 r. (czwartek) godz. 10.00 - zarejestruj się

11 maja 2021 r. (wtorek) godz. 12.00 - zarejestruj się

Webinaria odbędą się w języku angielskim. Każdy uczestnik może na życzenie otrzymać świadectwo uczestnictwa w webinarium.

Nie mogą Państwo uczestniczyć? Mimo wszystko proszę się zarejestrować, a po zakończeniu webinarium na Państwa adres e-mailowy zostanie wysłany link do nagrania.

W przypadku jakichkolwiek problemów z rejestracją lub uczestnictwem prosimy o kontakt pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

poniedziałek, 15 lutego 2021 07:21
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna ostatnia

Strona 1 z 30