Dzisiaj jest:
środa, 30 września 2020 r.
Imieniny obchodzą: Wera, Zofia, Honoriusz.
Archiwum testowanych zasobów

Baza OnArchitecture

Od 8 kwietnia do 31 maja 2019 r. pracownicy, doktoranci i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mają otwarty dostęp testowy do bazy Ebsco OnArchitecture.

OnArchitecture to audiowizualna baza danych dla architektów, naukowców, badaczy i studentów. Zawartość OnArchitecture obejmuje wideo-wywiady z wybitnymi architektami z całego świata, audiowizualne zapisy budynków i instalacji architektonicznych. Zespół ekspertów jest prowadzony przez dwóch chilijskich architektów i naukowców, Felipe de Ferrari i Diego Grassa, posiadających olbrzymie doświadczenie redakcyjne i audiowizualne. Baza obejmuje 400 pozycji i jej zawartość stale rośnie.

poniedziałek, 08 kwietnia 2019 07:17
Więcej…
 

Association for Computing Machinery: Digital Library

Od 1 kwietnia do 1 maja 2019 r. pracownicy, doktoranci i studenci mają dostęp testowy do największej na świecie kolekcji publikacji z zakresu informatyki ACM Digital Library. Kolekcja powiększa się co roku o 18 000 pozycji. Obecnie dostępnych jest w niej ponad 420 000 artykułów.

ACM Digital Library obejmuje między innymi:

 • 50 czasopism naukowych, w tym takie wiodące tytuły, jak: Journal of ACM, Computing Survey, Transactions on Graphics, Transactions on Information Systems (Lista tytułów)
 • 8 magazynów, w tym Communication of the ACM
 • materiały konferencyjne (ze 170 konferencji organizowanych corocznie; wiele konferencji indeksowanych jest w bazie CORE The Computing Research and Education Association of Australasia, znajdującej się w wykazie MNiSW)
 • 37 biuletynów technicznych przygotowywanych przez grupy dyskusyjne (Special Interest Groups SIG)
Więcej…
 

Bazy EBSCO

Od 11 marca do 11 maja 2019 r. pracownicy, doktoranci i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mają dostęp testowy do 3 baz danych firmy EBSCO. Bazy zostały dodane na platformę EBSCOhost Politechniki Świętokrzyskiej oraz do multiwyszukiwarki EDS, a także są dostępne pod bezpośrednimi linkami:

 • Applied Science & Technology Source oferuje dostęp do pełnotekstowych wersji niemal 1200 czasopism oraz monografii, książek i materiałów konferencyjnych. Tematyka bazy obejmuje: akustykę, astronautykę, chemię, geologię, inżynierię i materiały biomedyczne, komputerowe bazy danych i oprogramowanie, lotnictwo, matematykę stosowaną, maszynoznawstwo, metalurgię, mineralogię, nowe technologie, robotykę, sieci neuronowe i optyczne, sztuczną inteligencję, technologie informacyjne i komunikacyjne, teorię i systemy komputerowe, źródła energii i badania, technologię żywności, technologię morską i inne.
 • eBook EngineeringCore Collection zawiera ponad 5900 książek elektronicznych i obejmuje szeroko pojęte nauki techniczne, w tym biotechnologię, budownictwo lądowe i wodne, elektrotechnikę, energetykę, bezpieczeństwo i higienę pracy, materiałoznawstwo, optykę i fotonikę, robotykę, zarządzanie projektami i inne. W bazie znajdują się tytuły czołowych wydawców książek akademickich takich jak Elsevier, John Wiley & Sons, Artech House, ASM International, Institution of Engineering & Technology i innych. Baza jest uaktualniana co miesiąc.
 • eBook ITCore Collection to kolekcja około 3200 książek elektronicznych przygotowana z myślą o osobach zajmujących się projektami tworzenia i rozwoju oprogramowania przy zastosowaniu metodologii Agile, analizą jakości, projektowaniem i udoskonalaniem stron internetowych. Tematyka bazy obejmuje między innymi: zarządzanie treścią serwisów internetowych, aplikacje biurowe, pulpit, systemy informatyczne przedsiębiorstw, grafikę komputerową i multimedia, internet, projektowanie stron internetowych, języki programowania i telekomunikację.
Więcej…
 

McGraw-Hill - bazy inżynieryjne i popularnonaukowe

Od 3 października do 3 listopada 2018 r. pracownicy, doktoranci i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mają możliwość testowania dwóch baz danych wydawnictwa McGraw-Hill: AccessEngineering i AccessScience.

AccessEngineering - multimedialna, na bieżąco aktualizowana baza danych z zakresu inżynierii. Jest stosowana do nauczania i rozwiązywania współczesnych problemów szeroko pojętej inżynierii na rzeczywistych przykładach. Przeznaczona dla naukowców, inżynierów, kadry dydaktycznej oraz studentów.

Baza daje dostęp do podręczników, monografii, filmów video, interaktywnych wykresów, tabel i kalkulatorów naukowych. Wszystkie materiały są na bieżąco aktualizowane. Baza dostarcza informacji na temat zagadnień z zakresu:

 • nauk ścisłych
 • nauk matematyczno-przyrodniczych
 • fizyki
 • nauk inżynieryjno-technicznych
 • informatyki i komputerów

AccessScience - multimedialna encyklopedia/baza wiedzy. Jest to jedna z najbardziej znanych baz/platform online z dziedziny nauk ścisłych. Głównym źródłem, z którego dostarczane są informacje jest McGraw-Hill Encyclopedia of Science and Technology (ed.10).

Baza dostarcza materiały dla studentów, kadry dydaktycznej, inżynierów i naukowców  m. in. z zakresu:

 • inżynierii i materiałoznawstwa
 • fizyki
 • nauk o ziemi
 • chemii
 • astronomii
Więcej…
 

Science Robotics

American Association for the Advancement of Science jest międzynarodową organizacją non-profit zajmującą się rozwojem nauki i dbającą o to aby jak najlepiej służyła ludziom. Od 1880 roku wydaje tygodnik Science. Oferta AAAS poszerzyła się w ostatnim czasie o kilka tytułów, w tym Science Robotics.

Od 14 maja do 3 sierpnia 2018 r. pracownicy, doktoranci i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mogą korzystać z dostępu testowego do czasopisma Science Robotics.

Science Robotics publikuje oryginalne, recenzowane artykuły naukowe z zakresu robotyki poświęcone m.in. tematyce sztucznej inteligencji, pojazdom autonomicznym, interakcji człowiek-robot, robotyce przemysłowej, materiałoznawstwu, technologii medycznej, robotyce usługowej, kosmicznej i podmorskiej.

Więcej…
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna ostatnia

Strona 5 z 28