Dzisiaj jest:
środa, 30 września 2020 r.
Imieniny obchodzą: Wera, Zofia, Honoriusz.
Archiwum testowanych zasobów

Academic Search Ultimate i Business Source Ultimate

Od 1 marca do 31 maja 2018 r. pracownicy, doktoranci i studenci PŚk mają otwarty dostęp testowy do baz EBSCO: Academic Search Ultimate oraz Business Source Ultimate. Bazy zapewniają dostęp do pełnego tekstu ponad 13,500 aktywnych czasopism naukowych o zasięgu międzynarodowym, w większości niedostępnych w aktualnie prenumerowanych zasobach.

Academic Search Ultimate to wielodziedzinowa pełnotekstowa baza publikacji naukowych. Baza zawiera artykuły z czasopism wydawanych w języku angielskim i w językach lokalnych na terenie Ameryki Północnej, Afryki, Azji, Oceanii, Europy, Ameryki Łacińskiej. Czasopisma indeksowane są w wiodących indeksach cytowań, co świadczy o wysokiej jakości zasobów.

aktywne czasopisma i magazyny pełnotekstowe 10 021
aktywne czasopisma pełnotekstowe recenzowane naukowo 9 017
aktywne czasopisma pełnotekstowe recenzowane naukowo bez embarga 6 506
aktywne czasopisma pełnotekstowe indeksowane w Web of Science lub Scopus 5 254

Business Source Ultimate to najobszerniejsza baza pełnotekstowa z zakresu nauk ekonomicznych i biznesu. Baza zawiera studia przypadków, raporty ekonomiczne, raporty na temat krajów, analizy SWOT, profile przedsiębiorstw, wywiady z doświadczonymi przedsiębiorcami i analitykami. Tematyka bazy obejmuje: księgowość, administrację, bankowość, ekonomię, finanse, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie, marketing i sprzedaż.

aktywne czasopisma i magazyny pełnotekstowe 3 507
aktywne czasopisma pełnotekstowe recenzowane naukowo 2 112
aktywne czasopisma pełnotekstowe recenzowane naukowo bez embarga 1 401
aktywne czasopisma pełnotekstowe indeksowane w Web of Science lub Scopus 1 103
Więcej…
 

Bazy Sage Business Cases i Data Planet

Od 26 lutego do 5 kwietnia 2019 r. pracownicy, doktoranci i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mają możliwość testowania dwóch baz danych wydawnictwa Sage Publishing: Sage Business Cases i Data Planet.

 • Baza Sage Business Cases to pierwszy elektroniczny zbiór studiów przypadków biznesowych dostosowany do potrzeb bibliotek - zapewnia wykładowcom, studentom i naukowcom nieograniczony dostęp do 2 500 globalnych i wiarygodnych przykładów ze świata biznesu.
  Platforma Sage Knowledge pozwala na łatwe przeglądanie, pobieranie i udostępnianie zasobów, a także ich integrację z materiałami referencyjnymi, książkowymi i wideo wydawnictwa SAGE, tworząc bogate środowisko akademickie i dając ulepszone możliwości wyszukiwania.
 • Data Planet jest największą baza statystyczną na świecie. Zawiera ok 6.2 mld danych z ponad 70 różnych źródeł, takich jak: IMF, European Commission Digital Agenda for Europe, OECD, World Stock Market Prices, United Nations High Commissioner for Refugees Population Statistics Road Will i innych.
  Dane przedstawione są w postaci rozmaitych tabeli, grafik, rankingów oraz map, a baza umożliwia ich porównywanie ze sobą. Wszystkie dane mogą być wyeksportowane w różnych formatach w zależności od potrzeby użytkownika.
  Baza pokrywa szeroki zakres tematyczny: finanse, rachunkowość, bankowość, nauki polityczne oraz socjologiczne, zatrudnienie, przemysł, etc.

Więcej…
 

Czasopisma Sage Publishing

Od 5 marca do 6 kwietnia 2018 r. pracownicy, doktoranci i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mają możliwość testowania czasopism wydawnictwa Sage, zawartych w dwóch kolekcjach tematycznych:

 • Sage Premier 2018 - multidyscyplinarna kolekcja czasopism, oferująca dostęp do ponad 1000 tytułów od 1999 r., zawierająca ponad 800 000 artykułów
 • IMechE Complete Collection - kolekcja 18 czasopism (wraz z archiwami od 1847) z zakresu szeroko rozumianej inżynierii
Więcej…
 

MSI Eureka - wszystko o materiałach nieorganicznych

Od 9 do 29 października 2017 r. pracownicy, doktoranci i studenci mogą korzystać z wersji testowej platformy MSI Eureka.

MSI Eureka to:

 • Największa baza danych bibliograficznych na temat materiałów nieorganicznych
 • Ponad 70 000 systemów
 • Wiarygodne źródło diagramów fazowych (ponad 4400 systemów)
 • Dane od roku 1830 do chwili obecnej
 • ok. 250 czasopism + literatura
Więcej…
 

IEEE-Wiley Telecommunications eBooks Library

Od 4 do 18 grudnia 2017 r. pracownicy, doktoranci i studenci w ramach platformy IEEEXplore mają dostęp testowy do e-booków IEEE-Wiley Telecommunications.

IEEE wspólnie z wydawnictwem Wiley oferują nową kolekcję książek elektronicznych, która koncentruje się szczególnie na sektorze telekomunikacyjnym i dziedzinach pokrewnych. Biblioteka e-booków IEEE-Wiley Telecommunications przeznaczona jest dla studentów, badaczy i praktykujących inżynierów. Kolekcja składa się z 337 tytułów, do których prawa autorskie posiada Wiley oraz 25 dodatkowych tytułów wspólnie wydanych przez IEEE-Wiley Press, co w sumie daje to 362 tytułów w kolekcji.

Więcej…
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna ostatnia

Strona 6 z 28