Dzisiaj jest:
środa, 30 września 2020 r.
Imieniny obchodzą: Wera, Zofia, Honoriusz.
Archiwum testowanych zasobów

Global Patents

Od 18 kwietnia do 20 czerwca 2016 r. pracownicy i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mogą skorzystać z dostępu testowego do nowej bazy Ebsco - Global Patents.

Global Patents indeksuje ponad 80 milionów patentów z ponad 100 organizacji patentowych na całym świecie, a także umożliwia dostęp do pełnych tekstów ponad 50 milionów patentów.

Baza została dodana na platformę EBSCOhost Politechniki i do multiwyszukiwarki EDS, a także jest dostępna pod bezpośrednim linkiem.

Więcej…
 

Baza Patents Global

Od 9 maja do 8 czerwca 2016 r. pracownicy i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mogą skorzystać z dostępu testowego do bazy ProQuest - Patents Global.

Baza Patents Global zawiera dane patentowe ze wszystkich krajów objętych WIPO (http://www.wipo.int/members/en/). Niektóre jej części są generowane jako podbazy dotyczące niektórych krajów, inne – jako bloki.

Baza daje możliwość wyszukiwań prostych i zaawansowanych, automatycznego generowania streszczenia, pobierania i zapamiętywania listy wyników, tłumaczenia tekstu oryginalnego opisu, generowania i eksportu cytowań w różnych formatach.

Więcej…
 

IUPAC Standards Online

Od 15 kwietnia do 15 maja 2016 r. pracownicy i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mają możliwość testowania nowej bazy danych wydawnictwa De Gruyter - IUPAC Standards Online.

Baza IUPAC Standards Online składa się ze standardów i rekomendacji IUPAC, opracowanych na podstawie czasopisma Pure and Applied Chemistry The Scientific Journal of IUPAC.
The International Union of Pure and Applied Chemistry (IUPAC) jest organizacją odpowiedzialną za wyznaczanie standardów w dziedzinie chemii, które są międzynarodowo wiążące dla naukowców w przemyśle, środowisk akademickich, prawników patentowych, toksykologów, itp.
"Standardy" są definicjami pojęć, wartościami standardowymi, procedurami, zasadami nazewnictwa związków i materiałów, nazwami i właściwościami pierwiastków w układzie okresowym oraz wiele innych.

Więcej…
 

Science and Technology Collection

Od 6 kwietnia do 5 maja 2016 r. pracownicy i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mają dostęp testowy do bazy ProQuest Science and Technology Collection.

Science and Technology Collection to kolekcja kilku baz z zakresu nauk biologicznych, technologii oraz szeroko rozumianej inżynierii. Zawiera zarówno pełne teksty jak i abstrakty do najważniejszych publikacji z dziedziny nauk ścisłych. Zawiera ponad 88 milionów rekordów, ponad 11 milionów zindeksowanych tabel i grafik oraz prawie 6000 pełnych tekstów.

Więcej…
 

ProQuest Ebook Central

Od 1 marca do 2 kwietnia 2016 r. pracownicy i studenci Politechniki Świętokrzyskiej mają możliwość skorzystania z dostępu testowego do platformy książek elektronicznych ProQuest Ebook Central.

Dzięki połączeniu dwóch platform: ebrary i EBL baza elektroniczna ProQuest Ebook Central oferuje dostęp do ponad 737 000 tytułów książek.

Więcej…
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna ostatnia

Strona 9 z 28