Dzisiaj jest:
czwartek, 16 września 2021 r.
Imieniny obchodzą: Edyta, Kamil, Korneliusz .
Aktualności

Szkolenia Web of Science - wrzesień 2021

Firma Clarivate Analytics zaprasza na serię szkoleń Research. Smarter. dla użytkowników platformy Web of Science:

Otwarty dostęp (Open access) a finansowanie badań

Wtorek, 28 września 2021, godz. 11:00 - 12.00 >>  zarejestruj się

Fundatorzy są aktywnie zaangażowani w promowanie otwartego dostępu i odzwierciedlają to w swoich programach finansowania. Dołącz do naszych ekspertów, aby dowiedzieć się, jak mierzyć zgodność swojej instytucji z wymaganiami fundatorów w zakresie otwartości nauki (Open Science).

Rozpocznij rok akademicki z nowym Web of Science i innymi niezbędnymi narzędziami dla naukowców

Czwartek, 30 września 2021, godz. 11:00 - 12.00 >>  zarejestruj się

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym naukowcem, czy doświadczonym badaczem, zestaw zintegrowanych narzędzi Web of Science z pewnością usprawni Twoją pracę! Dowiedz się, jak najlepiej wykorzystać zupełnie nową platformę Web of Science i dobrze rozpocząć nowy rok akademicki.

Zapraszamy także na szkolenia internetowe Web of Science i InCites w praktyce:

Wizualizacje w InCites B&A - jak najlepiej przedstawić wyniki swoich analiz

Piątek, 24 września 2021, godz. 12:00 - 13:00 >>  zarejestruj się

Gdy obraz wart jest tysiąc słów. Dowiedz się jak dobrać odpowiednie typy wizualizacji dostępnych w InCites, by dobrze zobrazować wyniki swoich analiz.

Odnajdywanie właściwych informacji poprzez skuteczne kwerendy w nowym Web of Science

Poniedziałek, 27 września 2021, godz. 11:00 - 12:00 >>  zarejestruj się

Dowiedz się jak budować kwerendy i sprawnie prowadzić wyszukiwania, skutecznie odnajdując istotne informacje na nowej ulepszonej platformie Web of Science.

Jeżeli pominąłeś poprzednie webinarium lub potrzebujesz dodatkowego szkolenia na temat określonych narzędzi, możesz skorzystać z nagranych webinariów:

Obejrzyj nagrane szkolenia

poniedziałek, 13 września 2021 10:36
 

Wykaz wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe

Uprzejmie informujemy, że został opublikowany Komunikat Ministra Edukacji i Nauki z dnia 22 lipca 2021 r. w sprawie wykazu wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe.

Wykaz wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe

wtorek, 24 sierpnia 2021 09:38
 

EBSCO eBooks Open Access Monograph Collection

Firma EBSCO Information Services (EBSCO) udostępniła nową darmową kolekcję e-booków zawierającą tysiące wysokiej jakości książek elektronicznych w otwartym dostępie (OA) od najbardziej zaufanych wydawnictw uniwersyteckich i naukowych na świecie.

Kolekcja EBSCO eBooks Open Access Monograph Collection jest wolna od DRM, dostępna bezpłatnie na platformie EBSCOhost i łatwa do znalezienia za pośrednictwem EBSCO Discovery Service.

Kolekcja EBSCO eBooks Open Access Monograph Collection została stworzona we współpracy z wydawnictwami uniwersyteckimi i naukowymi, takimi jak University of Michigan Press, Taylor & Francis oraz Temple University Press. Dzięki tej kolekcji biblioteki uzyskują dostęp do wszystkich obecnych i przyszłych książek elektronicznych OA bez DRM na platformie EBSCO, co zapewnia użytkownikom spójność z innymi książkami elektronicznymi w kolekcji biblioteki.

Dostęp do bazy jest możliwy ze wszystkich komputerów w sieci uczelnianej na platformie EBSCOhost (EBSCOhost Web) lub zgodnie z zasadami Dostępu do zasobów online z komputerów domowych.

piątek, 23 lipca 2021 06:51
 

Nowy, rozszerzony wykaz czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych

Minister Edukacji i Nauki, na podstawie art. 267 ust. 3 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2020 r. poz. 85, z późn. zm.), sporządził wykaz czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, uwzględniając projekt wykazu opracowany przez Komisję Ewaluacji Nauki zgodnie z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 7 listopada 2018 r. w sprawie sporządzania wykazów wydawnictw monografii naukowych oraz czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 349).

Komunikat Ministra Edukacji i Nauki w sprawie wykazu czasopism naukowych i materiałów z konferencji międzynarodowych

Załącznik do komunikatu - wykaz czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych

Wykaz dyscyplin przypisanych do czasopism i materiałów konferencyjnych

Zmiana i sprostowanie Komunikatu Ministra Edukacji i Nauki z dnia 9 lutego 2021 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych

Minister Edukacji i Nauki, na podstawie art. art. 267 ust. 3 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2020 r. poz. 85, z późn. zm.), postanowił zmodyfikować i sprostować wykaz czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych ogłoszony komunikatem z dnia 9 lutego 2021 r.

Wprowadzone zmiany dotyczą:

  1. zwiększenia liczby punktów przypisanych 96 czasopismom naukowym, w tym podniesienia do 40 pkt punktacji 79 polskim czasopismom z zakresu nauk humanistycznych, społecznych i teologicznych ujętym w bazie Web of Science lub Scopus
  2. ujęcia w wykazie 5 nowych czasopism naukowych
  3. korekty tytułów 8 czasopism naukowych

Komunikat Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 lutego 2021 r. o zmianie i sprostowaniu komunikatu w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych

Scalony wykaz czasopism

Scalony wykaz czasopism i materiałów konferencyjnych

piątek, 19 lutego 2021 07:11
 

Rozporządzenie parametryzacyjne

27 grudnia 2016 r. zostało opublikowane rozporządzenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dn. 12 grudnia 2016 r. w sprawie przyznawania kategorii naukowej jednostkom naukowym i uczelniom, w których zgodnie z ich statutami nie wyodrębniono podstawowych jednostek organizacyjnych.

Przydatne omówienie rozporządzenia można przeczytać na blogu Warsztat badacza Emanuela Kulczyckiego.

czwartek, 29 grudnia 2016 08:28
 
Więcej artykułów…
pierwsza poprzednia 1 2 następna ostatnia

Strona 1 z 2